maandag 15 september 2025

Steven Pinker 3

Ik weet dat jij weet dat ik het weet : de impact van gemeenschappelijke kennis op macht, relaties en het dagelijks leven
Atlas Contact 2025, 397 pagina's  - € 32,99

Oorspronkelijke titel: When Everyone Knows That Everyone Knows...: Common Knowledge and the Mysteries of Money, Power, and Everyday Life (2025)

Wikipedia: Steven Pinker (1954)

Korte beschrijving
Een uiteenzetting over gemeenschappelijke kennis en de impact van het denken óver elkaars gedachten op het politieke, sociale en economische domein. Steven Pinker legt uit dat gemeenschappelijke kennis essentieel is voor gecoördineerde keuzes, zoals verkeersregels en politieke steun, en gaat dieper in op de logica die achter deze soort kennis schuilgaat. Daarnaast legt hij uit hoe dit concept levensvraagstukken kan verklaren, zoals financiële crises, revoluties, sociale media shaming, cancelcultuur en het ongemak bij een eerste date. In informatieve stijl en zeer prettig leesbaar geschreven. Met ondersteunende zwart-witillustraties. Voor geoefende lezers met verregaande interesse in het onderwerp. 

Steven Pinker (1954) is hoogleraar psychologie aan de universiteit van Havard. Hij schreef een groot aantal boeken, waaronder ‘Rationaliteit’ en ‘Verlichting nu’.

Tekst op website uitgever
Het nieuwe big idea-book van de schriujver van de bestseller Verlichting nu

Steven Pinker laat zien dat gemeenschappelijke kennis (‘common knowledge’) een grote rol speelt in ons sociale, politieke en dagelijks leven. Zonder dat we er ons bewust van zijn denken wij continu na over elkaars gedachten, tot in het oneindige. Pinker laat zien hoe de verborgen logica van gemeenschappelijke kennis veel mysteries van het leven kan verklaren: financiële bubbels en crashes, revoluties die uit het niets lijken te komen, de uitbarsting van shaming op sociale media en academische cancelcultuur en de ongemakkelijkheid van een eerste date.

Fragment uit

Lees ook: Ons betere ik : waarom de mens steeds minder geweld gebruikt (uit 2011) en Verlichting nu : een pleidooi voor rede, wetenschap, humanisme en vooruitgang (uit 2018)

Terug naar Overzicht alle titels

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

De redactie behoudt zich het recht voor reacties te verwijderen